Pozvánka na mlsnou cestu

< Zpět

Po březích nejmodřejšího ze severoitalských jezer, za mého doprovodu. Společně s cestovní kanceláří The Partners totiž pořádáme následující cestu s programem ušitým na míru milovníkům dobrého jídla, kultury a přírodních krás. Připojte se!

Lago Maggiore – středozemní oáza na úpatí Alp & Expo 2015 Milano

Azurové Lago Maggiore

Termíny jaro 2015: 09.05.(so) – 13.05.(st) 16.05.(so) – 20.05.(st) 30.05.(so) – 03.06.(st)
Odlet Praha 12:25hod Odlet Milano 19:55hod

Druhé největší severoitalské jezero se nachází na rozhraní tří regionů – italské Lombardie a Piemontu, a švýcarského Ticina. Na mlsné cestě kolem jezera ochutnáme speciality všech tří regionů a pokocháme se krásami jezera a malebnou krajinou se středozemní vegetací, zarámovanou předalpskými kopci a obdařenou jedinečným klimatem. Na závěr návštívíme světovou výstavu EXPO 2015 v Miláně, jejímž ústředním tematem je tentokrát gastronomie.

Flora Lago_RED

1. den (sobota)

Přílet Milano Malpensa a odtud mikrobusem do města Luino na lombardském břehu Lago Maggiore. Ubytování v horské usedlosti s výhledem na jezero. Odpoledne v kopcích na lombardské straně jezera v osadách Dumenza, Agra a Runno: návštěva kozí farmy s ochutnávkou typického sýra Formagella DOP a návštěva včelařství. Večeře v restauraci Smeraldo, kde se podává renesanční menu podle historických receptů mistra Bartolomea Scapiho, vyhlášeného papežského kuchaře, který se v Runno narodil.

2. den (neděle)
Projížďka lodí po Lago Maggiore, návštěva ostrova Isola Bella s Boromejskou rezidencí a zahradami. Typický oběd z produktů místní úrody v kopcích na piemotské straně jezera, v agroturismo na Monte Rosso. Odpoledne volno k procházce v půvabném letovisku Verbania na břehu jezera. Navečer návrat do Luino, večer volno.

3. den (pondělí)

dopoledne výlet kolem jezera do Ticina na švýcarské straně. Procházka po malebném Locarno, s možností návštěvy jachtařského klubu. Návrat směrem Luino, oběd na bázi jezerních ryb na terase s výhledem na jezero. Procházka botanickou zahradou patřící k hotelu Camin. Návrat přes Luino, zastávka na aperitiv v historické kavárně Clerici. Návrat do hotelu a večer volno.

4. den (úterý)

brzy ráno (07:00hod) odjezd do Milána. Pro zájemce návštěva EXPO 2015 s ústředním mottem světové gastronomie, nebo prohlídka Milána (historické centrum, milánský dóm), možnost nákupů.
Večer návrat do hotelu.

5. den (středa)

ráno návštěva vyhlášených trhů v Luino, kam se sjíždí farmáři a výrobci z Lombardie, Piemonte i Ticina. Procházka po trhu s průvodcem a ochutnávka typických produktů. Volno na nákupy, procházka po městě, popř. zastávka na pláži u jezera.

Transfer na letiště k večernímu letu do Prahy.

Cena na osobu: 13.850,-Kč letecky 10.850,-Kč vlastní doprava

Cena zahrnuje:
4x ubytování se snídaní BB , mikrobus po celou dobu pobytu, u leteckého zájezdu zpáteční letenku Praha – Miláno – Praha, plavba jezero Maggiore ,výlety dle programu, služby českého doprovodu, pojištění CK ze zákona

Cena nezahrnuje:
3x gurmánské menu vč. vína a vody ve výši 3000,-Kč , vstupenku Boromejská rezidence 15 Eur

Fakultativně:
vstupenku EXPO 2015- 1 den 27,-€ , komplexní cestovní pojištění ve výši 90,-Kč/os/pobyt, příplatek za pokoj obsazený jednou osobou, pokoj s koupelnou (40,-€ pobyt), prodloužení pobytu
1 noc se snídaní 850,-Kč/os ve dvoulůžkovém pokoji

Místní pochoutky_RED

Komentáře nejsou povoleny.